Őszi kirándulás 2018 Zsámbék

Nagyszerű túra volt! Budahegyvidéki gyülekezetnél láthattuk, hogy milyen is egy gyülekezet „küzdése” mire aztén lesz egy csodálatos új, modern templomuk. Azután Zsámbék, romtemplom: igazán impozáns! Belecsöppenhettünk a történelembe, átérezhettük, hogy a szerzetesek hogyan is élték meg hitben mindennapjaikat. A történelmet felidézve folytattuk utunkat történelmi borvidékre, és egy ámbár modern, de annál tisztább, ízesebb borokat kóstolhattunk a Nyakas pincészetnél

Idei évben is elmentünk kirándulni Október 27-én.

Megtelt a busz! Így indultunk meglátogatni a Budahegyvidéki Evangélikus Gyülekezetet, ahol Keczkó Pál lelkésztől betekintést kaphattunk a gyülekezet életébe,  megnézhettük a templomot, gyülekezeti helységeket.  Innen továbbutaztunk a Zsámbéki romtemplomhoz, ahol a helyi Márton atya vezetésével fedeztük fel a múlt értékeit. A napot Tökön, a Nyakas pincészet látogatásával, pincetúrával, borkóstolóval zártuk. Igazán tartalmas, jó hangulatú nap volt, sokat láttunk, jókat beszélgettünk, a borozás pedig „orcánkat fényezte”.

Köszönet Dudás Erzsébet és Tass Anna presbiter testvéreinknek a szervezésért!