Az egyházfenttartói járulékról és a gyülekezet támogatásáról

Gyülekezetünk fenntartásának legfontosabb anyagi forrása híveink befizetései, amelyek:

• Istentiszteletek perselypénze (vasárnapi offertórium)
  • Egyházfenntartói járulék (lelkészi hivatal pénztárába befizetve vagy csekken feladva vagy banki utalással – számlaszám: 11742049-20126302-  fizetve „Egyházfenntartói” megjelöléssel)
  • Céladomány – valamilyen konkrét céllal, mint orgona, felújítás stb…

Ezek nélkül gyülekezetünk nem tudná ellátni feladatait, nem lenne „működőképes”. Közösségünk tagjainak befizetései teszik lehetővé azt is, hogy nehezebb sorsú testvéreinken segíthessünk.

Fontos tudni, hogy a Gödöllői Evangélikus Egyházközség nem részesül semmilyen állami vagy közegyházi forrásból, így teljesen önellátó. Híveink adományát a parókián egy helyiség bérbeadásából befolyó szerény összeg egészíti ki.

Működésünk fenntartásáért fedeznünk kell nagyon sok költséget, mint a vizet, villanyt, gázt, biztosítást, postát, telefont. Ezek mellett fizetünk a megyei és országos egyház részére. Gyülekezetünk fenntart egy lelkészt, fizeti a kántort, énekkarunknak karvezetőt. Elengedhetetlen a folyamatos karbantartás is, amelyre már nem igen jut fedezet, így megújulni, szépülni, modernizálni már nem nagyon nehezen és lassan tud gyülekezetünk!

Egyházfenntartói járulék

Kérem a híveket, hogy segítsék gyülekezetünket. A legegyszerűbb fizetési mód egy állandó havi átutalás beállítása (megjegyzésbe kérjük: „Egyházfenntartói járulék”) , amely minden hónapban segíti gyülekezetünk működését és kiszámíthatóságát.

Gödöllői Evangélikus Egyházközség
számlaszám: 11742049-20126302

Sokszor fölteszik a kérdést: Mennyi az egyházfenntartói járulék előírt összege?

Erre központi előírás nincs, de segítségképpen:

Aktív keresők esetében minimum havi 4000 Ft
Nyugdíjasok esetében havi 2000 Ft.

Természetesen minden támogatást, segítséget, adományt köszönettel fogadunk.  Hálásak vagyunk azoknak is akik szerényebb összeggel segítik gyülekezetünk fenntartását és azoknak is akiknek lehetőségük van a fent említetteknél nagyobb mértékben hozzájárulni működésünkhöz, életünkhöz.

Köszönet minden támogatónak és segítőnek a gyülekezet nevében!

Erős Vár a mi Istenünk
Gödöllői Egyházközség Vezetősége