Tallin testvértalálkozó 2015

Utazás időpontja: 2015. aug. 7-12
Helyszín: Észtország; Tallin – Pöltsamaa
Résztvevők létszáma: 4 fő

A Gödöllői Evangélikus Gyülekezet – a múlt évi finnországi találkozót folytatva – meghívást kapott a forssai evangélikus testvérgyülekezettől a testvérvárosi evangélikus találkozóra, amelyet az idei évben Észtországban tartottak. A találkozót az idei évben az Észt Tallini Gyülekezet szervezésében tartottak meg Tallintól 127km-re lévő pöltsamaai gyülekezeti házban.
A program résztvevői a közös imátkozás, együttlét és ismerkedés mellett ízelítőt kaphatttak az észt történelemből, kultúrából, nevezetességekből. A Finn, Észt, Magyar csoport meglátogatta Pöltsamaa nevezetességeit, a szoborkertet, a múzeumot, és a várat. Vasárnapi istentiszteleten közösen, három nyelven olvastunk fel a szentírásból.
Ellátogattunk a közeli Pilistvere evangélikus konfirmációs központba, ahol szintén az együttlét mellett az észt történelemből kaptunk ízelítőt.

A látogatás célja – folytatva a múlt évi találkozót – az volt, hogy képviseljük városunkat, ápoljuk a kialakult kapcsolatot a testvérgyülekezetek között. Az együttlét során méltón tudtuk képviselni Gödöllő városát és ápolni, mélyíteni kapcsolatainkat. A következő évek terveként jövő évben ismételten a forsai gyülekezet lesz a vendéglátó Finnországban, majd 2017-ben városunk, Gödöllő adhat otthont a találkozónak.