Finn testvértalálkozó 2014

Utazás időpontja: 2014. aug. 8-12
Helyszín: Finnország Forsa; Helsinki – Kauniainen
Résztvevők létszáma: 25 fő

A Gödöllői Evangélikus Gyülekezet meghívást kapott a forssai evangélikus testvérgyülekezettől a testvérvárosi evangélikus találkozóra illetve vendégszereplésre. A találkozón a forssaiak meghívására tallini és rigai testvérgyülekezet mellett a magyar evangélikus énekkar tagjai kéviselték Gödöllő városát. A gödöllői gyülekezeti énekkar és a Cantus Ludus énekegyüttes két koncerttel adott az eseményen.
A finn út második progjamjaként a kauniaineni evangélikus gyülekezetet látogatta meg a csomort, ahhol szintén koncertet adott a gyülekezet templomában. A teljes út az előzetesen tervezett programok szerint zajlott le, a végleges költségek a tervezett szinten belül maradtak. Az utazás költségeinek fedezését a résztvevő tagok egyéni befizetése mellett cégek támogatása, Gödöllő Város Önkormányzatának támogatása és a két finn gyülekezet támogatása tette lehetővé.

A látogatás célja az volt, hogy a tesztvérvárosi evangélikus találkozón képviseljük városunkat, ez álltal is szorosabbra fűzzük gyülekezeteink – és ez alapján városaink – kapcsolatát. A megtartott koncertekkel pedig a találkozón résztvevőknek illetve a finn városban lakóknak adjunk a magyar dalainkon át ízelítőt kultúránkból. A kauniaineni látogatás során az ottani testvérgyülekezeti kapcsolat ápolása és egymás mélyebb megismerését terveztük. Mindkét látogatás elérte célját, méltón tudtuk képviselni Gödöllő városát és ápolni, mélyíteni kapcsolatainkat.

Az útról a Gödöllői Szolgálat 2014 Aug 12-i és 19-i számában is megjelent tájékoztatás ill. beszámolót