Események betöltése

MENŐ REFORMÁCIÓ – BUSZ a Főtéren

2017 október 29 @ 09:00 - 2017 október 30 @ 17:00

Menő reformáció

Mobil vándorkiállítás a reformáció értékeinek bemutatásáról

2017 októberében indult országjáró útjára a Reformáció Emlékbizottság mozgó-kiállítása, a „Menő reformáció” amely kifejezetten erre a célra, mozgó, reformációs tematikájú tárlattá átalakított, alacsony padlós, mintegy 17 méter hosszú, városi csuklós busz. A kiállítás új megközelítésből kívánja átadni és „szállítani” az idén 500 éves reformációhoz kapcsolódó ismereteket, gondolatokat és tanításokat.

A jármű ablakaiból negyven arc tekint ki, Luther, Kálvin és Melanchthon mellett a magyarországi reformáció egyházainak jeles képviselői, fejedelmek, írók, költők, zeneszerzők, politikusok. Az ő életükkel, egyházukhoz való kötődésükkel is megismerkedhetnek azok, akik „útitársaikká” válnak, és megtekintik a kiállítást. A buszt körbesétálva a magyarországi reformáció főbb eseményeit mutatja be az idővonal a kezdetektől napjainkig.

A kiállítás belső tere a lelkiség, az anyanyelv, a tanulás, a család, a kép (vizualitás), a gazdaság és a vita (közélet, politika) minden korban érvényes témái köré rendezve azt mutatja be, hogy mit jelent ma a reformáció.  A tárlat kortársainkkal készült interjúkkal, interaktív játékokkal, digitális alkalmazásokkal, önmagukon túlmutató kiállítási tárgyakkal és installációkkal hozza közelebb a látogatóhoz félezer éve útjára indult, és azóta a mindennapjainkba beépült megújulási mozgalom, a reformáció értékeit.

A „menő reformáció” október 29–30-án (vasárnap és hétfőn) tekinthető meg Gödöllő főterén, naponta 9-17 óráig. Belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várunk.

Kezdés:
2017 október 29 @ 09:00