• This event has passed.

2018 február 25 @ 10:30 - 11:15

KÖZGYŰLÉS

KÖZGYŰLÉS BESZÁMOLÓ

Február 25-én tartott közgyűlésen megválasztásra került gyülekezetünk vezető testülete. A megújult presbitérium 6 évre kapott megbízást, hogy irányítsa, vezesse gyülekezetünket. Isten áldását és segítségét kérjük munkájukhoz!

Elfogadásra került a 2017-es zárszámadás és a 2018-as költségvetés.

A Felügyelő Úr beszámolója szerint nőttek a bevételek, a perselypénz növekedett meg jelentősen (több mint duplájára), de mind az adomány, mind pedig az egyházfenntartói járulék nőni tudott.

A bevételek növekedése és a kiadások csökkentése adott lehetőséget egyházközségünk korábbi deficites költségvetésének a stabilizálására, szükséges és korábbi években elmaradt tatarozások elkezdésére, és hogy gyülekezetünk önállóan fenn tudja tartani lelkészünket.  Egyházfenntartói járulékot nagyon kevesen fizetnek, 2016-os évhez képest is kevesebben – mindösszesen 108-an – járultak hozzá a költségekhez, igaz, Ők többet fizettek. Fontos lenne, hogy többen és rendszeres havi utalással támogassák egyházközségünket. Egyházunk önfenntartó, sehonnan semmilyen külső forrásból nem kap pénzt, támogatást!

Bővebben itt

Date: